top of page
cheerful-woman-sitting-new-car-holding-us-dollar-banknote.jpg

Araç Maliyet 

Yönetim Çözümü

İşletmelere araçlarının maliyetlerini önemli ölçüde azaltma ve verimliliği artırma imkanı sunar.

Bu çözüm, araçların konumunu, hızını, yakıt tüketimini ve sürücü davranışlarını izleyerek analiz eder. Böylece, işletmeler hem iş güvenliğini ve verimliliği artırırken hem de maliyetlerini kontrol altına alır.

 

Sürüş Skorlama bileşeni ile sürücüleri daha dikkatli ve ekonomik bir şekilde araçları kullanmaya teşvik ederek aşırı hızlanma, ani frenleme,  agresif viraj alma gibi alışkanlıklardan kaçınmak, lastiklerin ve fren balatalarının daha az aşınmasını sağlar. Bu dabir yandan araçların  bakım ve onarım maliyetlerini azaltırken, diğer yandan da araçların ikinci el değerinin korunmasında önemli rol oynar.

dsgkpjşadsjlgas.png

Özellikle yük taşıyan araçlarda yol güzergahındaki ivmelenmeler kontrol altına alınarak, aks kırılması ve amortisör patlaması gibi vakalar en aza indirilir. Bu da yükün zarar görmesini engeller ve servis ve onarım ihtiyacını azaltır.

Aynı zamanda Rota planlama ile en uygun rotaların belirlenmesi, yakıt ve zaman tasarrufu sağlar.  Ayrıca, sigorta poliçe maliyetlerini düşürerek işletmelere ekonomik avantajlar sunar.

 

Pompa entegrasyonu çözümü ile kötü niyetli kullanımların önüne geçilirken, filo yönetim modülü insan faktörünü minimize ederek maliyet avantajı sağlar. Bu sayede, işletmeler araç kullanım alışkanlıklarını analiz ederek araçtan, yakıttan ve personel kaynaklarından önemli ölçüde tasarruf ederler.

 

Özetle bu çözüm saysesinde işletmeler maliyetlerini %25'e varan oranda düşürme fırsatı yakalayarak hem ekonomik hem de operasyonel açıdan avantaj sağlar.

location 1.png
bottom of page