LOCATIONBOX

LocationBox, harita üzerinde konumlandırma servisleri ihtiyacını karşılayan ‘Konum Tabanlı Yazılım Servisleri Platformu’dur.
LocationBox, kurumsal ve bireysel uygulamalarda haritaların kullanılmasını pratik bir hale getiren, Bulut Bilişim sistemiyle veri sağlayan yazılım servisleri platformudur. Daima güncel tutulan harita, güçlü alt yapısı ve teknik desteğiyle profesyonel kullanımınızda size yardımcı olur. Türkiye’nin 81 ili ve 300’den fazla ilçesinin detaylı haritalarını, 600 binin üzerinde İlgi Noktası (POI), adres çözümlemesi, rota belirleme, mahalle düzeyinde kırılım, renklendirme, grafik ekleme, rapor gösterimi gibi yazılım servislerini barındırırarak, detaylı bir kullanım sağlar.

LocationBox, kapsamlı lokasyon işlevlerinin yanı sıra, geliştiricilere; anlık trafik bilgisi, otopark, banka, akaryakıt istasyonu, perakende zinciri gibi kategoriler altında yer alan 1200’ü aşkın markanın tüm noktaları,Türkiye adres sistemine uygun sorgulama, deprem ve sel baskını risk analizi, günlük nöbetçi eczanelerin yerleri ve telefon numaraları, TUIK’in yayınladığı mahalle veya ilçe bazlı istatistikler gibi zenginleştirilmiş verileri sağlıyor.LocationBox Harita

Uygulama Kullanımı

LocationBox websitesinde Dökümantasyon sayfasında bulacağınız örneklemeleri referans alarak, kolayca modifikasyonlarınızı yapabilirsiniz.

848px-Cloud_computing.svg

Bulut Bilişim

Bulut bilişim (Cloud computing) veya işlevsel anlamıyla çevrim içi bilgi dağıtımı; bilişim aygıtları arasında ortak bilgi paylaşımını sağlayan hizmetlere verilen genel ad.

Bulut bilişim bu yönüyle bir ürün değil, hizmettir; temel kaynaktaki yazılım ve bilgilerin paylaşımı sağlanarak, mevcut bilişim hizmetinin; bilgisayarlar ve diğer aygıtlardan elektrik dağıtıcılarına benzer bir biçimde bilişim ağı (tipik olarak İnternet’ten) üzerinden kullanılmasıdır.

Bulut Bilişim Tanım Kaynağı: Vikipedi
Kurumsal Web Sitesi İçin Tıklayın
documentary LocationBox Dökümantasyon