infoKargo

005infotech INFOTECH tarafından geliştirilmiş olan infoKargo, Kargo, Kurye ve Dağıtım sektörüne özel bir çözümdür.

Araçlara yerleştirilen GPS üniteleri ile araçların konuma dayalı bilgileri ve geçmişe dönük detaylı raporlar alınmaktadır. Araçların anlık hız bilgileri, rölanti durumları, çalışıp çalışmadıklarının bilgisi tek bir merkezden anlık izlendiği gibi, araç tarafından taşınan kargonun da o an dağıtımda nerede olduğu da takip edilebilmektedir.
Firma harita üzerinde tüm dağıtım noktalarını, bölge müdürlüklerini, şube ve transfer noktalarını haritada işaretleyerek, aracın hem bu noktalara varış-ayrılış bilgilerini hem de bu noktada geçirdiği zamanı detaylı olarak takip edebilir.

Firmaya özel tüm bölgeler harita üzerinde işaretlenerek, aracın veya kargonun bu bölgelere girmesi, bölgeden ayrılması veya o an bölgenin tam olarak neresinde bulunduğu, merkez tarafından anlık olarak izlenebilir.

Ayrıca tüm bu bilgiler, firma web sayfası üzerinden müşterilere de açılarak, kargonun an be an takibi gerçekleştirilebilir. Bu işlem, firma ve müşteri arasında yaşanacak telefon trafiğini de minimum düzeye indirerek, maksimum düzeyde müşteri memnuniyeti sağlanmasına olanak tanıyacaktır.